Bloková vyjímka

Bloková vyjímka - AUTOSERVIS PROKOS

Mezi motoristickou veřejností je rozšířen názor, že nově zakoupené vozidlo nelze opravovat v jiném servisu, než ve značkovém, tedy tam, kde bylo vozidlo zakoupeno. Přispěl k tomu i nepříliš jasný předpis Evropské komise. Proto vydala Evropská komise tzv. blokovou výjimku svým nařízením č. 461/2010 ze dne 27.5.2010. Náš autoservis PROKOS je jedním z mála, který v souladu s tímto nařízením již běžně provádí opravy i nových vozidel, aniž by majiteli padla záruka poskytnutá autorizovaným importérem nových vozidel. 

Blokovou výjimku využíváme také v souladu se stanoviskem Svazu prodejců a opravářů motorových vozidel České republiky (SAČR), který m.j. uvádí následující:
Majitel vozidla, které je ještě v záruce, může nechat provést běžnou údržbu tohoto automobilu nebo tzv. inspekční prohlídku i v nezávislém autoservisu. Pokud jsou tyto úkony provedeny bezvadně podle předpisu výrobce, nemůže to mít žádný negativní vliv na případné záruční opravy. To platilo už i dosud, ale Evropská komise svým nařízením č. 461/2010 jasně deklaruje, že se to týká nejenom vozidel v zákonné záruce, ale i pokud jde o nadstandardní či prodlouženou záruku poskytovanou výrobcem nad rámec zákonné záruky. To znamená i na záruky mobility, záruky neprorezivění karosérie apd. 

Náš autoservis tedy využívá blokové výjimky v souladu s platným předpisem, konkrétně s nařízením Evropské komise, které akceptuje i SAČR. Je nutné ještě uvést, že v minulosti někteří výrobci vozidel záruk zneužívali tím, že podmiňovali opravy a servis prováděním prohlídek výhradně v autorizovaných servisech. Evropská komise svým nařízením toto zneužívání výslovně zakázala. Proto se nemáte čeho obávat a přijet k nám s jakýmkoliv novým vozidlem, které je ještě v záruce.


 

nahoru